MOSTY
20 lat Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki
20 lat Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki
malarstwo | rzeźba | grafika | fotografia
Termin: maj – wrzesień 2025
Miejsce: Salon Wystawowy (ul. Zamkowa 1)
Godziny otwarcia: wtorek – niedziela, godz. 9:00 – 17:00
O wystawie
Symboliczny MOST łączący Polskę z Litwą jest ideą jednego z ostatnich projektów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki. Naszą ideą było aby dzieła artystów nawiązywały do twórczości Adama Mickiewicza i Czesława Miłosza – wybitnych twórców, których życiorysy przeplatają się z ziemią obu krajów. Symbol mostu ma też wyraz umowny, połączenia z Unią Europejską oraz artystyczny – stowarzyszenie łączy artystów regionu warmińsko-mazurskiego z artystami z Litwy. Efektem procesu twórczego jest cykl wystaw zorganizowanych w Olsztynie, Gołdapi, Kownie i w Trokach.
Realizowane były także ekspozycje plenerowe prezentowane w przestrzeniach publicznych, na mostach odwiedzanych miast. Teraz wystawa trafia do Salonu Wystawowego Muzeum Budownictwa Ludowego ? Parku Etnograficznego w Olsztynku, który jest idealnym miejscem dla finałowej prezentacji projektu. Praca jest jednocześnie dla nas symbolicznym wejściem w jubileusz dwudziestolecia działalności Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Areszt Sztuki.
Mosty łączą, sztuka łączy – od dwudziestu lat współkształtujemy kulturę regionu Warmii i Mazur, zapraszamy do naszego ARESZTanckiego kręgu.
Organizatorzy:
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Areszt Sztuki
Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku
>> ZDJĘCIA Z OTWARCIA WYSTAWY <<
