Dzięki realizacji projektu podnosimy jakości prowadzonej dokumentacji konserwatorskiej. Wysokiej jakości zdjęcia pozwalają uchwycić bardzo delikatną materię organiczną, z której wykonane są eksponaty. Celem projektu jest także doposażenie naszej muzealnej pracowni konserwatorskiej w urządzenie do dezynsekcji muzealiów.
Poniżej prezentujemy fotografie, które zostały wykonane, dzięki realizacji projektu.
Fotografie rzeźby koguta.
Rzeźbę koguta autorstwa Stanisława Kowalczyka. Rzeźba została wykonana z jednego kawałka drewna lipowego, oprócz nóżek zrobionych z patyków. Nasze Muzeum posiada bogatą kolekcję rzeźb autorstwa Stanisława Kowalczyka liczącą ponad 200 obiektów.
Fotografie rzeźby diabłów.
Kolejną rzeźbą zatrzymaną w obiektywie są diabły. Rzeźba składa się z dwóch części i jest wykonana z drewna lipowego. Autorem rzeźby jest Jan Kowalski z Iławy.
Fotografie świecznika.
Świecznik metalowy na trzy świece. Kowalska robota. Podstawa płaska prostokątna o ukośnie ściętych narożnikach zdobiona poprzecznie nieregularnymi rytami liniowymi. Na niej umieszczony pręt metalowy okrągły wygięty ozdobnie. Na tej podstawie znajdują się trzy metalowe okrągłe talerze z umieszczonymi centralnie kolcami na świece. Każdy z talerzy jest wklęsły, brzegi ma płaskie, zdobione rytem. Całość oksydowana na czarno.
Fotografie pantofli damskich.
Pantofelki damskie na słupkowym obcasie o charakterystycznym kształcie – lekko przewężony i rozszerzony na końcu. Dwa kawałki tworzą boki i piętę. Pantofelki są głębokie, przykrywające całą stopę, z boku od strony zewnętrznej sznurowane.
Fotografie kasy sklepowej.
Kasa sklepowa. Prawdziwa perełka. W żeliwnej ozdobnej obudowie pokrytej wypukłymi odlewanymi ornamentami. Kontury urządzenia podkreślone motywem „wolnego oczka”. Z jednego boku dwa zamki umożliwiające dostęp do mechanizmu kasy. Na ściance bocznej jest także szczelina, przez którą wsuwano taśmę papierową z rachunkiem, a pod nią mała półeczka. Przez szybkę można zobaczyć tryby przesuwające taśmę. U dołu niewielka drewniana szuflada z 5 przegródkami. Na wierzchu nad szufladą biały, marmurowy blat. Wewnątrz skrzynki po naciśnięciu odpowiednich klawiszy ukazywała się plakietka z ceną.
Wyposażenie pracowni konserwatorskiej dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Muzeum otrzymało na ten cel 54 000,00 zł. Całkowity koszt projektu wyniesie 85 563,78 zł.