Jarmark Majowy w Skansenie oraz Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”

Zapraszamy na Jarmark Majowy w Skansenie oraz Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”!

data wydarzenia: 1 maja 2022

Jarmark Majowy w godz. 10:00 – 17:00
Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” w godz. 11:00 – 17:00

Majówka w Skansenie jest zawsze pełna muzyki i atrakcji! Towarzyszy jej kiermasz rękodzieła i kulinariów, na którym nie brakuje wyrobów z dziedziny garncarstwa, ceramiki, wikliniarstwa, malarstwa.  Każdy może wziąć udział w warsztatach i pokazach.  Ze sceny rozbrzmiewa muzyka, wszędzie słychać jarmarczny gwar. Majówka spędzona w naszym Muzeum pozostaje w pamięci na długo.

W programie pokazy, warsztaty dla dzieci oraz występy artystyczne!

Pokazy:
  • Przetwórstwo lnu (w godz. 11:00 – 16:00)
  • Kręcenie powrozów (w godz. 11:00 – 16:00)
  • Strzyżenie owiec (godz. 12:00 i 14:00)
  • Tkanie na krośnie (godz. 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 – pokazy po 20 min.)
  • Praca kowala (w godz. 11:00 – 16:00)
Warsztaty:
  • Papierowe kwiaty (w godz. 11:00 – 16:00)
  • Malowanie na szkle (w godz. 11:00 – 16:00)
  • Owieczki z wełny (w godz. 11:00 – 16:00)

>> Kup bilet online i nie marnuj czasu na stanie w kolejce! <<

Oprócz tradycyjnego jarmarku odbędzie się również Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, w czasie którego poznamy zwycięzców III edycji konkursu!

W tym roku muzyczna rywalizacja o ten tytuł toczy się w pięciu kategoriach: śpiewak, instrumentalista, kapela ludowa, zespół folklorystyczny oraz dziecięcy i młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Spośród pozytywnie zweryfikowanych przez Organizatora zgłoszeń, Komisja Konkursowa wyłoniła po trzech finalistów w każdej z pięciu kategorii, których będzie można zobaczyć już 1 maja:

ŚPIEWAK:

– Emilia Markowska
– Michalina Dąbkowska
– Elżbieta Kasznia

INSTRUMENTALISTA:

– Sławomir Drężek
– Jakub Karpuk
– Jakub Bukowski

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY:

– Rozoski Zespół Ludowy
– Zespół „Warmianki Sępopolskie”
– Zespół „Na Przyboś”

KAPELA LUDOWA:

– Kapela „Śparogi”
– Kapela „Trzy Czwarte”
– „Warnijsko Kapela”

DZIECIĘCY LUB MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY:

– Zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”
– Zespół „Jarka”
– Kapela „Lilia”

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” organizowany jest przez Radio Olsztyn.

Wstęp na wydarzenie i udział w warsztatach płatne według cennika.