Zimowe Ptakoliczenie

To akcja, która przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii. Co roku, w ostatni weekend stycznia, tysiące Brytyjczyków liczy ptaki w ogródkach, ogrodach i parkach w czasie Big Garden Birdwatch. W Zimowym Ptakoliczeniu co roku bierze udział około 3.000 osób, w różnym wieku. Dołącz do nich i wybierz się z nami na wycieczkę!

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE PRZEZ ORGANIZATORA

data wydarzenia: 29 stycznia 2021 - 31 stycznia 2021

godzina: Całodniowe

OTOP na podstawie wyników obserwacji przygotowuje zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach. Obserwacje umożliwiają także zauważenie ciekawych zjawisk zachodzących w ptasim świecie. Przez ostatnie dziesięć lat najliczniej obserwowanym gatunkiem jest krzyżówka, nasza najpopularniejsza kaczka.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to założona w 1990 roku organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego, zajmująca się ochroną dzikich ptaków i miejsc w których one żyją. OTOP jest polskim przedstawicielem w międzynarodowej sieci organizacji ochrony ptaków – BirdLife International.