NOC MUZEÓW

Zapraszamy na niezapomniany wieczór w naszym Muzeum!

data wydarzenia: 14 maja 2022

18:30 Otwarcie wystawy „Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi”

19:30 i 20:00 Nocny spacer z muzealnikiem

21:00 Koncert zespołu Chrust

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku już od kilku lat w tą szczególną noc organizuje nocne atrakcje. W tym roku zapraszamy na kolejną, równie ciekawą odsłonę tego wydarzenia!

O 18:30 zapraszamy na otwarcie najnowszej wystawy „Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi” – Pana Waldemara Mierzwy. Wernisaż odbędzie się przed obiektem z Burdajn. Kolejny punkt programu to zwiedzanie Muzeum wieczorową porą – opowiemy o wierzeniach, kulturze oraz architekturze na dawnych Mazurach. Spacery z muzealnikiem odbędą się o godz. 19:30 i 20:00 (zbiórka na placu kamiennym przy kościele).

Zwieńczeniem wieczornych atrakcji (o godz. 21.00) będzie koncert zespołu Chrust prezentującego słowiańską muzykę w stylu etno elektro. Zespół Chrust z Gdańska jest laureatem wielu folkowych konkursów muzycznych, wygrał ubiegłoroczną edycję konkursu młodych kapel Fest Muza. Chrust to pełna emocji, charakteru i słowiańskości muzyka. Miks delikatnych, białych śpiewów i mocarnych bębnów z nowoczesnym brzmieniem elektronicznym łączy ze sobą dwa światy. Świat bogów, wierzeń i szeptuch z obecnym światem internetu i spełnienia. Chrust swoją muzyką przenosi do nowych, nieodkrytych zakamarków duszy. Koncert odbędzie się we wnętrzu stodoły ze wsi Królikowo.

Już dziś serdecznie zapraszamy na niezapomniany wieczór w naszym Muzeum!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.