Otwarcie wystawy pt. "Furmanka, stodoła... i bociany"

Otwarcie wystawy pt. „Furmanka, stodoła… i bociany”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. “Furmanka, stodoła… i bociany” 13 lipca o godz. 17:00 w Salonie Wystawowym!

WSTĘP DARMOWY!

data wydarzenia: 13 lipca 2021

Twórcą wystawy jest profesor sztuk plastycznych Janusz Oskar Knorowski.

Janusz Oskar Knorowski – profesor sztuk plastycznych związany zawodowo z warszawską ASP, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: malarstwa profesora Ludwika Maciąga, rysunku profesora Wiesława Szamborskiego, rzeźby profesora Adama Myjaka.

Wystawa „Furmanka, stodoła i… bociany” prezentuje obrazy nawiązujące swą tematyką do charakteru Muzeum Sam autor tak mówi o miejscu wystawy i wyborze swoich prac: „Wchodząc do Salonu Wystawowego Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, galerii w dawnym kościele ewangelickim, stanąłem oczarowany jego wnętrzem. Pomyślałem o wystawie, o prezentacji obrazów adekwatnych tematem do charakteru Muzeum. Obrazów z różnych okresów mojej twórczości, opowiadających o naturze, przyrodzie, jej cyklach i rytmie. Obrazach, w których kondycja człowieka jest postrzegana poprzez symbiozę z naturą. Dobierając obrazy na wystawę sięgnąłem daleko w głąb moich pierwotnych fascynacji, kiedy zwykły zaorany fragment ziemi emanował dla mnie zjawiskowym pięknem, a przedstawianie człowieka żyjącego w zgodzie ze swym losem dawało siłę i wiarę w sens egzystencji. Trudna była decyzja doboru obrazów. Po latach ostatnich, w których wystawy moje działały jak instalacje malarskie składające się z wielkoformatowych obrazów, jest to powrót do tradycyjnej formy ekspozycji, w której każdy obraz bierze za siebie odpowiedzialność przekazu”.

Odwiedzając nową wystawę zapraszamy również do Domu Mrongowiusza, gdzie mieści się ekspozycja stała pt. „W zaułku historii”.

Salon jest czynny od wtorku do niedzieli w godz. 9-17