Skansen dzieciom – Wiejskie rozmaitości

Na Dzień Dziecka zapraszamy do naszego Muzeum!

data wydarzenia: 1 czerwca 2022

Jak wyglądało życie codzienne na dawnej wsi? Jakie rzemiosła zostały zapomniane? W co się bawiono i jak wykonywano zabawki? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć podczas wydarzenia Skansen dzieciom – Wiejskie rozmaitości!

Wszystkie dzieci zapraszamy na spektakl teatralny pt. „Baśń warmińska” przygotowany przez studentów Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Spektakl odbędzie się o godz. 10:00 oraz 12:00. w plenerze. Przed chałupą ze wsi Kaborno odbywać się będą pokazy sortowania, prania, suszenia, gręplowania i przędzenia wełny zwane „Od owcy do sweterka”. W tej samej zagrodzie będzie również czekała „Wiejska farma zabaw”, czyli kącik z zabawkami i grami o zwierzętach.  Warto również sprawdzić „Jak to się dawniej prało” oraz „Co się międli, klepie i czesze?”, czyli jak dawniej wyglądały metody dawnego prania i obróbki lnu. Dodatkowo zobaczyć można będzie inne zapomniane rzemiosła takie jak kręcenie powrozów, kowalstwo oraz tkactwo. Przygotowaliśmy również opowieści o dawnych zabawkach i zabawach, pokazy czesania i siodłania koni oraz Ludowy plac zabaw, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

W PROGRAMIE

• Spektakl „Baśń warmińska” (zagroda z chałupą ze wsi Burdajny; godz. 10:00 oraz 12:00)
  • Od owcy do sweterka (zagroda z chałupą ze wsi Kaborno 1)
  • Wiejska farma zabaw (zagroda z chałupą ze wsi Kaborno 1)