Wschód Piękna Festival VII

„Medytacje, poranna yoga i muzyka”. W tym roku stawiamy na nowe muzyczne pokolenie walczące o przetrwanie w tych trudnych czasach.

Dyrektorem i pomysłodawcą corocznego festiwalu WSCHÓD PIĘKNA jest twórca World Orchestry, Grzech Piotrowski, który stara się przybliżyć słuchaczom muzykę świata i prezentuje swoje muzyczne inspiracje. WSCHÓD PIĘKNA to festiwal sztuki promujący najwyższą jakość, oryginalność i wielokulturowość.

Wejście od godz. 17:00, koncerty rozpoczną się od godz. 18:00.

Tego dnia Muzeum jest czynne w godz. 8:30 – 16:30.

data wydarzenia: 1 sierpnia 2021

Wschód Piękna powraca już po raz siódmy! Całość festiwalu będzie w formie koncertów galowych prowadzonych osobiście przez Grzecha Piotrowskiego. Miejscem festiwalu podczas pierwszych dwóch dni jest Beescamp (Glamping) w Olsztynie. Tradycyjnie na ostatni dzień festiwalu zapraszamy do Skansenu w Olsztynku!

Wschód Piękna 2021 artyści i program festiwalu:
30.07 – „Six Seasons” Grzech Piotrowski Oktet feat. Piotr Matusik, Sebastian Wypych, Robert Luty, Stanisław Słowiński, Sara Malinowska, Ola Jarosińska, Krzysztof Lenczowski
31.07 – Grzech & Bendik Hofseth (Nor), Anna Karwan, Misha Piatigorsky (Usa), So:Miya, Jowita Łasecka, Arek Grygo, Michał Dąbrówka, Krzysztof Łochowicz, Jan Wierzbicki
1.08 – Alchemik Big Band feat. Malgorzata Chruściel, Tamara Behler, Ada Kiepura, Rafal Sarnecki

Odbiorcami naszego festiwalu, są osoby szukające nowych doznań w sferze muzyki, atmosfery czystego konsumowaniu sztuki, prezentowanej w sposób bardzo przystępny, a więc nie tylko melomanów, ale również dla osób szukające ambitnej rozrywki. Śmiało możemy powiedzieć, że festiwal Wschód Piękna jest synonimem jakości i różnorodności. W VII edycji festiwalu Wschód Piękna stawiamy na nowe muzyczne pokolenie walczące o przetrwanie w tych trudnych czasach, które najlepiej reprezentuje Alchemik Big Band. Będą również goście spoza Polski: Misha Piatigorsky – wybitny pianista z Nowego Yorku oraz światowej sławy saksofonista Bendik Hofseth. Na scenie pojawią się także zjawiskowa Anna Karwan, Michał Dąbrówka, Aga Derlak, Robert Luty, Rafał Sarnecki. Wspomniany Alchemik Big Band stworzony przez Grzecha Piotrowskiego skupia najlepszych studentów i absolwentów katowickiego wydziału jazzu. Do tej grupy dołączą cztery nowe na rynku muzycznym wokalistki: Jowita Łasecka, Ada Kiepura, Tamara Behler i Małgorzata Chruściel.

BILETY DO NABYCIA PRZEZ:

Dzieci do 14 roku życia: darmowy wstęp
Bilety dla osób niepełnosprawnych: z 40% zniżką – prosimy o kontakt mailowy: niepelnosprawni@ebilet.pl