X Wschód Piękna Festival

Już 28 lipca na terenie Skansenu będzie można zobaczyć artystów z Norwegii – Groupa – Terje Isungset, Jonas Simonson, Mats Eden feat. Marta Matuszna. Następnie na dechach Amfiteatru wystąpi Grzech Piotrowski Band, czyli kwartet bez granic w składzie: Shachar Elnatan gitarzysta z Izraela, Arad Emamgholi Irańczyk grający na daf, Peter Somos perkusista z Węgier, Piotr Matusik – piano, Tamara Behler-Cello.

Tego dnia Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9:00 – 17:00,
od godz. 17:00 wstęp na koncerty – bezpłatny!

data wydarzenia: 28 lipca 2024

Dyrektorem i pomysłodawcą corocznego festiwalu WSCHÓD PIĘKNA jest twórca World Orchestry, Grzech Piotrowski, który stara się przybliżyć słuchaczom muzykę świata i prezentuje swoje muzyczne inspiracje.

WSCHÓD PIĘKNA to festiwal sztuki promujący najwyższą jakość, oryginalność i wielokulturowość.

OD ORGANIZATORA WYDARZENIA:

27.07

27 lipca zapraszamy do Amfiteatru w Olsztynie, gdzie w ramach „Dni Olsztyna” wystąpi Urszula Dudziak i Grazyna Auguscik z projektem „To i hola” a towarzyszyć im będzie zespół Grzecha Piotrowskiego.

28.07 (wejście od 17:00 koncerty od 18)

28 lipca tradycyjnie zapraszamy do Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku Skansenu w Olsztynku, gdzie zobaczycie artystów z Norwegii – Groupa – Terje Isungset, Jonas Simonson, Mats Eden feat. Marta Matuszna
Następnie na dechach Amfiteatru w Skansenie wystąpi Grzech Piotrowski Band, czyli kwartet bez granic w składzie: Shachar Elnatan gitarzysta z Izraela, Arad Emamgholi Irańczyk grający na daf, Peter Somos perkusista z Węgier, Piotr Matusik – piano, Tamara Behler-Cello.
Wstęp bezpłatny!

29-30.07

Klamrą festiwalu będzie zaproszenie słuchaczy w świat radosnych brzmień i dobrej zabawy w jazzowo-funkowej odsłonie. Twórca Wschodu Piękna, Grzech Piotrowski, urodził się w latach 80. i w związku z X rocznicą Festiwalu postanowił podarować sobie i słuchaczom drobny prezent w postaci jazzowych Tributów, aby uhonorować najwybitniejszych artystów sceny popowo/funkowej lat 80, która kojarzy mu się z młodością i dorastaniem w słonecznym Olsztynie.
29-30 lipca w Hotelu Przystań w Olsztynie odbędzie się dwudniowy maraton Tribute to…
Sin City feat. Jimmie Wilson „Tribute to Lionel Richie”
Martin Fitch „Tribute to Wham/George Michael”
Tamara Behler „Tribute to Amy”