Okładka książki: Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku 100 lat.

Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku 100 lat

Autor: Praca zbiorowa pod redakcją Ewy Wrochny

Rok: 2013

Format: 27,8x22,3 cm

Rodzaj oprawy: oprawa twarda

Cena: 39 zł

Stulecie istnienia jest dla każdej instytucji wydarzeniem o wielkiej doniosłości. Taki właśnie jubileusz obchodziło w 2013 roku Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Niezwykłą historię tej placówki, wplecioną w wyjątkowo złożone dzieje regionów Warmii i Mazur, pragniemy przedstawić w niniejszej publikacji, ukazując najgłębsze humanistyczne wartości ochrony dziedzictwa kulturowego, które stały się pasją działania kilku pokoleń niemieckich i polskich muzealników, przyczyniając się do powstania i rozwoju olsztyneckiego muzeum na wolnym powietrzu, będącego nie tylko czołową tego typu instytucją w Polsce, ale i w Europie.

Z okazji zaszczytnego jubileuszu, zobligowani, ale też z potrzeby serca, przystąpiliśmy do podsumowania stu lat działalności placówki. Publikacja jest pierwszym tak obszernym i kompleksowym opracowaniem o naszym Muzeum, napisanym przez dwunastoosobowy zespół pracowników merytorycznych. Powstała obszerna monografia, w której poruszyliśmy wszystkie zagadnienia związane z Muzeum. Przedstawiliśmy jego historię i rozwój, zaprezentowaliśmy zbiory oraz działalność prowadzoną na bazie tych zbiorów w dziedzinie pracy naukowo-badawczej oraz upowszechniająco-edukacyjnej na przestrzeni wieku. Treść wzbogacona została fotografiami.

Formularz zamówienia

Użyjemy tych danych, aby poinformować Cię o dostawie.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

DANE DO PRZELEWU:
    Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku