Okładka książki: Ogrody wiejskie oraz wybrane pałacowo – parkowo - folwarczne Warmii i Mazur.

Ogrody wiejskie oraz wybrane pałacowo-parkowo-folwarczne Warmii i Mazur

Autor: Patrycja Mackiewicz

Rok: 2011

Format: 14,7x20,5

Rodzaj oprawy: oprawa miękka

Cena: 2,50 zł

Przedmiotem opracowania są: historia ogrodów wiejskich oraz opis wybranych założeń płacowo-parkowo-folwarcznych zlokalizowanych na terenie Warmii i Mazur. Zagadnienie to jest szczególnie aktualne ze względu na rosnące zainteresowanie zarówno tradycyjnymi formami uprawy i zakładaniem ogrodów, jak i historycznymi układami przestrzennymi, których przykładami są wiejskie ogrody oraz założenia pałacowo-parkowe. Te drugie są coraz bardziej popularne ze względu na swoje walory turystyczne oraz możliwość przekształcenia ich we współczesne formy infrastruktury: obiekty turystyczne (hotele, restauracje, pensjonaty, muzea), szkoły czy nawet ośrodki o charakterze sanatoryjnym. W tym zeszycie edukacyjnym przedstawione zostały cechy charakterystyczne ogrodów wiejskich oraz układów przestrzennych, jakimi są założenia pałacowo-parkowo-folwarczne zlokalizowane ma terenie Warmii i Mazur.

Formularz zamówienia

Użyjemy tych danych, aby poinformować Cię o dostawie.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

DANE DO PRZELEWU:
    Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku