Okładka książki: Tradycyjne wnętrze domu wiejskiego z XIX wieku.

Tradycyjne wnętrze domu wiejskiego z XIX wieku oraz zmiany w jego wyposażeniu pod koniec XIX i na początku XX wieku

Autor: Marta Żebrowska

Rok: 2015

Format: 21x19,5 cm

Rodzaj oprawy: miękka

Cena: 9,00 zł

Katalog wystawy Dotknij kultury ludowej, otwartej w 2015 roku i prezentującej wnętrze XIX-wiecznego domu zamożnej  rodziny w okresie zimowym. Publikacja została wydana w ramach projektu „Dotknij kultury ludowej” – wystawa etnograficzna na dotyk, finansowanego z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Założeniem projektu było wykonanie replik oryginalnych obiektów i wyposażenie nimi chałupy wiejskiej  na terenie Muzeum. W katalogu opisano sposób urządzenia wnętrza  – tradycyjne meblarstwo i estetykę wnętrz oraz pomieszczenia domu wiejskiego charakterystyczne dla  regionu Warmii i Mazur, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii, do której nawiązuje ekspozycja. Publikację wzbogaciły zdjęcia oryginalnych wnętrz i mebli eksponowanych w obiektach na terenie Parku Etnograficznego, odzwierciedlone na wystawie Dotknij kultury ludowej.

Formularz zamówienia

Użyjemy tych danych, aby poinformować Cię o dostawie.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

DANE DO PRZELEWU:
    Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku