Projekt PR/1/098/2018 współfinansowanyze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa

1 grudnia 2019 r. Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku rozpoczął realizację projektu PR/1/098/2018 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Naszym partnerem jest Ogród Zoologiczny w Kaliningradzie, na którego terenie, jeszcze przed I wojną światową, powstały pierwsze obiekty, które obecnie zobaczyć można w Olsztynku. Projekt trwał 2 lata, do 30 listopada 2021 roku.

Wartość całkowita projektu to 1 934 283,46 euro, a część działań realizowanych przez Muzeum opiewa na 1 021 210,36 euro, z czego 919 089,32 euro to dofinansowanie z Unii Europejskiej. W projekcie wykonano szereg różnych działań, z których najważniejszym dla naszego Muzeum była budowa magazynu studyjnego z częścią otwartą dla publiczności. Oznacza to, że turyści będą mogli wejść do udostępnionej części magazynu i zobaczyć, w jaki sposób przechowuje się zbiory. Budynek magazynu jest kopią stajni z założenia folwarcznego w Tołkinach. Cała budowa została utrwalona na filmie, który został zaprezentowany podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Projekt PR/1/098/2018 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa