Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022

Serdecznie zapraszamy na Święto Plonów Województwa Warmińsko – Mazurskiego

data wydarzenia: 18 września 2022

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje, że tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 18 września br., na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.

Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia.

PROGRAM

• 11:30 – Przemarsz korowodu dożynkowego od chałupy ze wsi Burdajny pod scenę w Amfiteatrze

CZĘŚĆ OFICJALNA

• 12:00 – Msza święta
  • 13:00 Obrzęd dożynkowy – Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”
  • Wystąpienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina
  • Wystąpienie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego
  • Wystąpienie Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Romualda Tańskiego
  • Wręczenie odznaczeń
  • Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy”
  • Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejsze Stoisko Dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich 2022”

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

• 16:00 Występ zespołu „Trubadurzy”

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa. W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: https://warminsko-mazurskie.ksow.pl/aktualnosc/warminsko-mazurskie-dozynki-wojewodzkie-1

Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 13 września 2022 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn lub elektronicznie na adres e-mail: dow@warmia.mazury.pl