Targi Chłopskie – Smaki jesieni 2022

data wydarzenia: 2 października 2022

Zapach pieczonych jabłek, wiejskiego chleba i wędzonych wędlin, kiermasz rękodzieła, pokazy sztuki i rzemiosła oraz występy w folkowych klimatach. Wszystko to podczas tegorocznych Targów Chłopskich – Smaków jesieni obfitujących w tradycyjne kulinaria i rękodzieło! Impreza odbędzie się 2 października 2022 w godz. 10:00 – 17:00 na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie rzemiosła i regionalnych kulinariów. Z pewnością będzie można zjeść pyszne, rozgrzewające potrawy zakupione na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie wystąpią: zespół Pieśni i Tańca „Dumka” wraz z zespołem wokalnym „Żurawka”, zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno” oraz zespoły „Warmińska Kuźnia” i „Zarażeni Folkiem”. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez Hannę Banasiak pt.: „Jesień teatrem malowana”.

W programie nie zabraknie również pokazów – strzyżenia owiec, obróbki wełny owczej (sortowanie, pranie, gręplowanie) oraz warsztatów – takich jak „Wędrowny drukarz”, „Jesienne witraże”, „Kolorowe lampiony”, kiszenie kapusty i innych warzyw oraz samodzielne wykonanie domków dla pszczół dziko żyjących. W Karczmie z Małszewa odbędzie się prelekcja pt.: „Ziemniak na dawnej Warmii i Mazurach”. Będzie można również obejrzeć aranżację pt.: „Dawne wykopki”. Każdy będzie mógł upiec ziemniaka w ognisku. Dodatkową atrakcją będzie oprowadzanie w siodle.

W PROGRAMIE

• godz. 11:00 Uroczyste otwarcie
  • godz. 10:00 – 17:00 Kiermasz rękodzieła i kulinariów
  • godz. 11:00 – 16:00 Warsztaty, pokazy, prelekcje
  • godz. 11:00 – 16:30 Koncerty, występy artystyczne:
  • godz. 11:15 Zespół Pieśni i Tańca „Dumka” wraz z zespołem wokalnym „Żurawka”
  • godz. 12:00 Zabawy dla dzieci z Hanną Banasiak Jesień teatrem malowana”
  • godz. 13:00 Zespół „Warmińska Kuźnia”
  • godz. 14:00 Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”
  • godz. 15:00 Zespół „Zarażeni Folkiem”

Warsztaty:

• Wędrowny drukarz
  • Jesienne witraże
  • Kolorowe lampiony
  • Domki dla pszczół dziko żyjących

Pokazy:

• Strzyżenie owiec (godz. 12:00 – 13:00 i 14:00 – 15:00)
  • Obróbka wełny owczej (godz. 12:00 – 13:00 i 14:00 – 15:00)
  • „Kisz me now” – pokazy kiszenia warzyw (godz. 11:00 – 15:00)

Ponadto:

• Prelekcja „Ziemniaki na dawnej Warmii i Mazurach” (godz. 11:30 i 13:30)
  • Aranżacja „Dawne wykopki”
  • Oprowadzanie w siodle (godz. 11:00 – 16:00)
  • Pieczenie ziemniaków w ognisku (godz. 11:00 – 16:00)

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp płatny według cennika.